Άνοιξε λογαριασμό στο MLS ο Σβιντέρσκι με δύο γκολ (Vid)

Ο Κάρολ Σβιντέρσκι πέτυχε δύο γκολ στη νίκη της Σάρλοτ FC επί της Νιού Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον για το MLS, η οποία μετρούσε τρεις συνεχόμενες ήττες.

Ο πρώην Πολωνός επιθετικός του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σβιντέρσκι, που κατά την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου μετακόμισε στην Αμερική πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ του με την Σάρλοτ FC πρωταγωνιστώντας στη νίκη με 3-1 επί της Νιού Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον.

Ο Κάρολ Σβιντέρσκι άνοιξε το σκορ για τη Σάρλοτ στο 6ο λεπτό με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο στο 57ο λεπτό με σουτ από το ύψος του πέναλτι και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του.

Κάπως έτσι, η Σάρλοτ πήρε τους πρώτους βαθμούς της στο MLS, και ο Σβιντέρσκι άνοιξε λογαριασμό, ενώ λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης αντιστάθηκε.