Ξανά στην κορυφαία ενδεκάδα της αγωνιστικής ο Σβάρνας

Ο Σταύρος Σβάρνας μπήκε στην κορυφαία ενδεκάδα της 10ης αγωνιστικής της Ekstraklasa, συμβάλλοντας με ένα γκολ και ασίστ στη νίκη της Ράκοβ με 3-0 επί της Ραντόμιακ.

Ο Στράτος Σβάρνας είχε πρωταγωνιστικό ρόλο, στη νίκη της Ράκοβ με 3-0 επί της Ραντόμιακ, στο πλαίσιο της 10ς αγωνιστικής του Πολωνικού πρωταθλήματος.

Ο Έλληνας στόπερ αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο συμμετέχοντας στα δύο από τα τρία γκολ της ομάδας του. Αρχικά έβγαλε την ασίστ στον Φάμπιαν Πιασέτσκι, ο οποίος με ένα εξαιρετικό ψαλιδάκι έκανε το 1-0 λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου, ενώ στη συνέχεια , στο ξεκίνημα του 2ου μέρους, βρήκε δίχτυα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Φυσικά η εμφάνιση του 25χρονου επιβραβεύτηκε, καθώς πήρε μία θέση στην κορυφαία ενδεκάδα της 10ης αγωνιστικής της Ekstraklasa.

Μάλιστα αυτή είναι η δεύτερη φορά που ο Σβάνας συμπεριλαμβάνεται στην κορυφαία ενδεκάδα, με την πρώτη να ήταν για τη 7η αγωνιστική.