Νεύρα και κόκκινη ο Νεϊμάρ! (vid)

Οι παίκτες της Μαρσέιγ το προσπαθούσαν σε όλο το παιχνίδι και τελικά τα κατάφεραν στο 87′! Όχι, δεν μιλάμε για κάποιο γκολ που θα τους έδινε την νίκη, αλλά για την αποβολή του Νεϊμάρ που από το πρώτο λεπτό έχει φάει το…ξύλο της ζωής του. Τελικά μετά από ένα ακόμη μαρκάρισμα που δέχθηκε, ο Βραζιλιάνος […]

Οι παίκτες της Μαρσέιγ το προσπαθούσαν σε όλο το παιχνίδι και τελικά τα κατάφεραν στο 87′!

Όχι, δεν μιλάμε για κάποιο γκολ που θα τους έδινε την νίκη, αλλά για την αποβολή του Νεϊμάρ που από το πρώτο λεπτό έχει φάει το…ξύλο της ζωής του.

Τελικά μετά από ένα ακόμη μαρκάρισμα που δέχθηκε, ο Βραζιλιάνος σηκώθηκε έξαλλος από το έδαφος και πήγε απειλητικά προς το μέρος του Οκάμπος.

Ο παίκτης της Μαρσέιγ έπεσε θεαματικά πριν o Νεϊμάρ καν τον ακουμπήσει και η…δουλειά έγινε.

Για την ιστορία, ενώ τη στιγμή της αποβολής η Μαρσείγ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1, η Παρί κατάφερε τελικά να πάρει την ισοπαλία με γκολ του Καβάνι στο 92′!