Πέρασε από τη Ναντ η Παρί (1-2)

Μπορεί και χωρίς του Βραζιλιάνους η ομάδα του Παρισιού καθώς επικράτησε στο «Μποζουάρ» με γκολ των Ικάρντι (29') και Κέχρερ (57'),

Χωρίς κανένα Βραζιλιάνο στη σύνθεσή της (Νεϊμάρ, Τιάγκο Σίλβα και Μαρκίνιος απουσίαζαν με τραυματισμούς), η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε από το «Μποζουάρ», επικρατώντας με 2-1 της Ναντ, στο τελευταίο ματς του «πρώτου πιάτου» της 23ης αγωνιστικής της Ligue 1. Σκόρερ για τους Παριζιάνους οι Ικάρντι (29′) και Κέχρερ (57′), ενώ οι γηπεδούχοι απλά μείωσαν με τον Σιμόν στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μετά από 4 αγωνιστικές, Λιλ και Μονακό «χαμογέλασαν» και πάλι. Οι «λιλουά», που προέρχονταν από ισάριθμες ήττες (4), κατάφεραν με το γκολ του Ρεμί στο ξεκίνημα της αναμέτρησης να επιβληθούν της Ρεν (1-0), η οποία μετρούσε 2 νίκες και μία ισοπαλία στην τελευταία τριάδα αγώνων. Με το ίδιο σκορ (1-0) η Μονακό πήρε το «τρίποντο» απέναντι στην Ανζέ, χάρις στο γκολ του Γιόβετιτς πριν τη συμπλήρωση του 20λεπτου.