Σκόραρε ξανά ο Γιακουμάκης με την Γκόρνικ (vid)

Το γκολ του Γιώργου Γιακουμάκη «έστρωσε» το δρόμο για την Γκόρνικ Ζάμπρζε, η οποία ξεκίνησε με δύσκολη νίκη 3-2 τη σειρά των πολωνικών πλέι-άουτ κόντρα στη Κορόνα Κίελτσε, σε ματς με πολύ έντονο ελληνικό «χρώμα».

Ο Γιώργος Γιακουμάκης που αγωνίζεται ως δανεικός στην Γκόρνικ, άνοιξε το σκορ στο 19′ κόντρα στην Κορόνα Κιέλτσε, έχοντας απέναντί του τον πρώην αμυντικό του ΠΑΣ Γιάννινα, Θεμιστοκλή Τζιμόπουλο (δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 13′).

Οι φιλοξενούμενοι «γύρισαν» το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ των Φορσέλ και Σίμουσικ, όμως το αυτογκόλ του Γκνιάτιτς στο 87′ και το τέρμα του Ανγκούλο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, «σφράγισαν» το τελικό 3-2.

Ο Γιακουμάκης, που αντικαταστάθηκε στο 60′, είχε στο πλευρό του ως βασικό και τον έτερο «δανεικό» της «Ένωσης» στην πολωνική ομάδα, Σταύρο Βασιλαντωνόπουλο.