Λεβερκούζεν – Λειψία : Δύο γκολάρες διαμορφώνουν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου (vids)

Από τη μία ο Φόρσμπεργκ και από την άλλη ο Ντεμιρμπάι πρόσφεραν δύο εξαιρετικής εκτέλεσης γκολ, τα οποία διαμορφώνουν το σκορ του ημιχρόνου.

Δύο σουτ «κεραυνοί» εκατέρωθεν διαμόρφωσαν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου στον αγώνα ανάμεσα στη Μπάγερ Λεβερκούζεν και τη Λειψία.

Αρχικά, ο Φόρσμπεργκ με ωραίο σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους «Ταύρους», σκορπώντας θέαμα στις… κατά το ήμισυ γεμάτες κερκίδες.

Δείτε παρακάτω το γκολ του Φόρσμπεργκ Σουηδού:

Εν συνεχεία ωστόσο, ανέλαβε δράση ο Ντεμιρμπάι από πλευράς γηπεδούχων και με έναν… κεραυνό εκτός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.