Νάγκελσμαν: «Εξαιρετικό το πρώτο ημίχρονο»

Δηλώσεις έκανε μετά το τέλος του ματς της Μπάγερν Μονάχου με την Άιντραχτ ο Γιούλιαν Νάγκελσμαν τονίζοντας ότι η ομάδα του ήταν εξαιρετική στο πρώτο μέρος.

Καταιγιστική ήταν η Μπάγερν Μονάχου χθες στο εναρκτήριο ματς της Bundesliga απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης αφού την συνέτριψε με 6-1 εκτός έδρας και έδειξε ότι θα είναι και φέτος το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Ο προπονητής των Βαυαρών Γιούλιαν Νάγκελσμαν έκανε δηλώσεις και τόνισε πως το πρώτο ημίχρονο που η ομάδα του ήταν μπροστά στο σκορ με 5-0 από το 38ο λεπτό ήταν εξαιρετικό.

Αναλυτικά οι δηλώσεις:

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετικό, πρέπει να πω. Δεν νομίζω ότι θα είναι πάντα έτσι, αλλά μετά από δύο αγώνες μπορούμε να είμαστε ικανοποιημένοι. Η ενέργεια που έχουμε στο παιχνίδι μας είναι πολύ καλή».