Σάλκε – Χοφενχάιμ 0-3: Την «βύθισε» κι άλλο…

Η Χοφενχάιμ νίκησε εύκολα με 3-0 τη Σάλκε στην «Veltins Arena» και δεν της επέστρεψε να βγει από την επικίνδυνη ζώνη.

Εύκολο βράδυ για τη Χοφενχάιμ στη «Veltins Arena». Η ομάδα του Μπραϊτενράιτερ επικράτησε με 3-0 της Σάλκε επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τέσσερις αγωνιστικές ενώ άφησε την αντίπαλό της στην επικίνδυνη ζώνη.

Μόλις στο 9′ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σκοβ για το 0-1. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η Χοφενχάιμ βρήκε και δεύτερο γκολ όταν ο Νταμπούρ έκανε το 0-2 με ωραία προσπάθεια και το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Σκοβ με νέο πέναλτι στο 57′.

Σάλκε: Σβολόφ, Μπρούνερ (46’Αϊντίν), Γκρέιμλ, Γιοσίντα, Οουβετζάν, Κράους, Κραλ, Ντρέξλερ (70’Λάρσον), Μολέ (72’Πόλτερ), Μπίλτερ, Τερόντε (70’Καραμάν).

Χοφενχάιμ: Μπάουμαν, Κάμπακ. Φοξ, Ενσοκί, Σκοβ (88’Κουαρέσμα), Γκάιγκερ (65’Ρούντι), Ανχελίνο, Πρέμελ, Μπαουγκάρτνερ (75’Στίλερ), Ρούτερ (88’Μπέκερ), Νταμπούρ (75’Μπρουουν Λάρσεν).