Πλήγμα στη Μπάγερν: Χάνει σημαντικό παίκτη της επίθεσής της

Σημαντικό παίκτη της επιθετικής της γραμμής έχασε η Μπάγερν Μονάχου, κατά τη διάρκεια της βαριάς της ήττας από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Σημαντικό παίκτη της επιθετικής της γραμμής έχασε η Μπάγερν Μονάχου, κατά τη διάρκεια της βαριάς ήττας από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 5-1 χτες (9/12) το απόγευμα.

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης έδωσε απίθανη παράσταση και διέλυσε τους Βαυαρούς στο «Deutsche Bank Park» για τη 14η αγωνιστική της Bundesliga. Με αυτό το αποτέλεσμα οι πρωταθλητές έμειναν στο -3 από τη Λεβερκούζεν ενώ οι γηπεδούχοι πλησίασαν στους δύο βαθμούς από τις θέσεις της Ευρώπης.

Όμως εκτός από το «βαρύ» σκορ, η ομάδα του Τόμας Τούχελ, έχασε και ένα πολύτιμο… γρανάζι από την μηχανή της.

Συγκεκριμένα, στο 55ο λεπτό του αγώνα ο Σερζ Γκνάμπρι αντικατέστησε τον Κίνγκσλεϊ Κομάν και πέντε λεπτά μετά την είσοδό του αποχώρησε τραυματίας από το γήπεδο και, όπως ανακοίνωσε σήμερα (10/12) η Μπάγερν, έχει υποστεί «μυϊκό τραυματισμό σε τένοντα του αριστερού του ποδιού».

Η γερμανική ομάδα δεν έδωσε πιθανό χρόνο επιστροφής του, κάνοντας ωστόσο λόγο για «βέβαιη απουσία την δεδομένη χρονική στιγμή».