Champions League – Στην κορυφαία ενδεκάδα ο Βλαχοδήμος

Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος συμπεριλήφθηκε στους καλύτερους έντεκα της 4ης αγωνιστικής του Champions League.

Παρόλο που δέχθηκε πέντε γκολ, στην ήττα της Μπενφίκα από τη Μπάγερν στο Μόναχο με 5-2 , ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος, ο οποίος πάντως απέκρουσε πέναλτι του Λεβαντόβσκι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 2-1, συμπεριλαμβάνεται στην κορυφαία ενδεκάδα της 4ης αγωνιστικής στο Champions League, όπως την παρουσιάζει η UEFA.

Να σημειωθεί ότι ο Πολωνός διεθνής επιθετικός της Μπάγερν, έχασε πέναλτι για πρώτη φορά σε αγώνα Champions League, έχοντας ευστοχήσει και στις 14 εκτελέσεις που είχε αναλάβει πριν από το ματς της Τρίτης.