Δύο γκολ ο Βέλλιος στο διπλό της Τσβόλε στην Εξελσιόρ (vid)

Σκόραρε ξανά ο Απόστολος Βέλλιος με τη φανέλα της Τσβόλε, εις διπλούν αυτή τη φορά για το διπλό της ομάδας του με 2-4 στην έδρα της Εξελσιόρ.

Ο Απόστολος Βέλλιος σκόραρε για άλλη μία φορά με τη φανέλα της Τσβόλε, σημειώνοντας δύο γκολ αυτή τη φορά για να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει το διπλό στην έδρα της Εξελσιόρ με 2-4.

Ο Έλληνας επιθετικός ήρθε από τον πάγκο στο 38ο λεπτό και μέσα σε 15 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχε δύο γκολ, που έδωσαν αέρα 3 γκολ (1-4 εκείνη τη στιγμή) πριν μειώσει στο τελικό 2-4 η Εξελσιόρ.

Ο Βέλλιος έκανε το 1-2 στο 66ο λεπτό και στο 81′ έβαλε το 4ο γκολ των φιλοξενούμενων.

Ο Βέλλιος έφτασε τα 3 γκολ στην Eredivisie και η ομάδα του ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας, με 10 βαθμούς, ενώ η Εξελσιόρ, στην οποία αγωνίζεται ο Λάζαρος Λάμπρου είναι στην 6η θέση με 13 βαθμούς.