Ματσάρα στην Κωνσταντινούπολη (3-3), ντεμπούτο για Τσόλακ

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε ως αλλαγή στο 3-3 της Κροατίας με την Τουρκία.

Το ντεμπούτο του με τη φανέλα της εθνικής ομάδας της Κροατίας έκανε ο Αντόνιο Τσόλακ.

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ πέρασε ως αλλαγή στο 3-3 της «Χρβάτσκα» με την Τουρκία, στο φιλικό που έδωσαν οι δύο ομάδες στην Κωνσταντινούπολη.

Ο στράικερ του Δικεφάλου του Βορρά πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 66’ αντί του Μπούντιμιρ, αλλά δεν κατάφερε να συνδυάσει με γκολ το ντεμπούτο του στην εθνική του ομάδα. Αξίζει να σημειώσουμε ότι όταν μπήκε είχε ήδη διαμορφωθεί το 3-3.

Οι Τούρκοι άνοιξαν το σκορ στο 23’ με πέναλτι του Τοσούν και εννιά λεπτά αργότερα οι Κροάτες ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μπούντιμιρ. Στο 41’ όμως οι Τούρκοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με το γκολ του Τουρούτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δύο φορές μέσα σε 3 λεπτά και έφεραν τούμπα το παιχνίδι. Στο 53΄ο Πάσαλιτς έκανε το 2-2 και τρία λεπτά αργότερα ο Μπρεκάλο έβαλε για πρώτη φορά μπροστά την Κροατία.

Η χαρά των φιλοξενούμενων ωστόσο δεν κράτησε για πολύ, αφού στο 58’ ο Ουντέρ να ισοφαρίσει σε 3-3, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στο «Vodafone Park».