On fire η Πορτογαλία πριν από το Euro, διέλυσε με 4-0 το Ισραήλ (vid)

Μία ορεξάτη Πορτογαλία, διέλυσε με 4-0 το Ισραήλ στο τελευταίο της φιλικό και πηγαίνει στο Euro έτοιμη για όλα!

Η Πρωταθλήτρια είναι έτοιμη για το back to back! Με όρεξη και διάθεση να… δείξει, η Πορτογαλία έδωσε μοναδική παράσταση στο τελευταίο της φιλικό προετοιμασίας, διέλυσε με 4-0 το Ισραήλ και πηγαίνει στο Euro έτοιμη για όλα!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπρούνο Φερνάντες που είχε δύο γκολ και μία ασίστ, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος δεν αντιμετώπισε κανένα απολύτως πρόβλημα και έδειξε πως είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση λίγο πριν από την πρεμιέρα της στο Euro απέναντι στην Ουγγαρία.

Ο άσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό, προτού ακολουθήσει ο αρχηγός, Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την πάσα του πρώτου και έγραψε το 2-0 στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Πορτογαλία έδειξε περισσότερη διάθεση και στα τελευταία λεπτά κλείδωσε μία εμφατική νίκη. Πρώτα στο 86′ ο Ζοάο Κανσέλο έγραψε το 3-0 με ένα φοβερό σουτ, ενώ στις καθυστερήσεις ο Μπρούνο Φερνάντες διαμόρφωσε το τελικό 4-0 με ένα τρομερό τελείωμα.