Τσαλχάνογλου: «Σεβαστήκαμε την Ντουντελάνζ»

Ο μεσοεπιθετικός της Μίλαν μίλησε με πολύ καλά λόγια για την ομάδα από το Λουξεμβούργο.

Ο Χακάν Τσαλχάνογλου ήταν εκ των πρωταγωνιστών της Μίλαν στη χθεσινή νίκη επί της Ντουντελάνζ με 5-2, για την 5η αγωνιστική του Europa League.

Μετά τον αγώνα, ο παίκτης των «ροσονέρι» μίλησε στο «Sky Sports Italia» και αναφέρθηκε με τα καλύτερα λόγια στην ομάδα από το Λουξεμβούργο, ενώ στάθηκε στο καλό δεύτερο ημίχρονο που έκανε η ομάδα του.

Αναλυτικά όσα είπε: «Σεβαστήκαμε την Ντουντελάνζ. Έπαιξαν πάρα πολύ καλά σήμερα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Δεν ήταν εύκολο για εμάς, καθώς ήρθαν εδώ και πραγματοποίησαν μια πολύ μεγάλη εμφάνιση.

Πιστεύω πως κάναμε ένα αρκετά καλό δεύτερο ημίχρονο και έτσι πρέπει να παίζουμε, εφόσον θέλουμε να κερδίζουμε. Επιτέλους δεν αισθάνομαι πόνο στο πόδι μου και είμαι σε καλή κατάσταση. Δεν έχει σημασία ποιος σκοράρει, το πιο σημαντικό είναι να νικάει η ομάδα. Το γκολ είναι απλά ένα μπόνους».