Μεγάλο διπλό με δύο γκολ στις καθυστερήσεις για τη Νότιγχαμ Φόρεστ (vid)

Η Νότιγχαμ Φόρεστ επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Μπρίστολ Σίτι με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, πέτυχε την 4η συνεχόμενη νίκη της στην Championship και ανέβηκε στη 12η θέση.

Συνεχίζει την εντυπωσιακά ανοδική της πορεία η Νότιγχαμ Φόρεστ.

Η ομάδα του Στιβ Κούπερ μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Μπρίστολ Σίτι στο «Άστον Γκέιτ Στάντιουμ», ωστόσο έκανε τρομερή ανατροπή και με δύο γκολ στις καθυστερήσεις πήρε μεγάλη νίκη με 2-1.

Ο Σκοτ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 40′, αλλά ο Μάιτεν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε στο 90+1′ και ένα λεπτό αργότερα ο Λιλ Τέιλορ ολοκλήρωσε την ολική ανατροπή για τους φιλοξενούμενους.

Έτσι, η Νότιγχαμ πέτυχε την 4η διαδοχική νίκη της στην Championship και συνεχίζει τις εντυπωσιακές της εμφανίσεις, έχοντας ανέβει στη 12η θέση της με 17 βαθμούς μετά από 13 ματς, με την απόσταση που τη χωρίζει από την 6η θέση που οδηγεί στα πλέι-οφ να είναι μόλις 4 βαθμοί.