Ηρωας της τελευταίας στιγμής για την Μπλάκπουλ ο Μπόουλερ! (vid)

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Τζος Μπόουλερ, λύτρωσε την Μπλάκπουλ.

Τον ρόλο του… λυτρωτή ανέλαβε ο Τζος Μπόουλερ!

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού επέστρεψε στα γκολ, δίνοντας τη λύση στην Μπλάκπουλ.

Με «χτύπημα» στο 90ο λεπτό, ο 23χρονος παίκτη έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στη Χάντερσφιλντ, αποτρέποντας την τέταρτη σερί ήττα της Μπλάκπουλ στην εφετινή Championship.

Μάλιστα, ο Μπόουλερ αποδείχθηκε και χρυσή αλλαγή για τους γηπεδούχους, καθώς πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 72ο λεπτό. Λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′, ο πρώην «ερυθρόλευκος» παίκτης, με ωραίο τελείωμα έξω από τη μικρή περιοχή, έστειλε την μπάλα να αναπαυτεί στα δίχτυα της Χάντερσφιλντ για το 2-2. Έτσι, έβαλε στοπ στην… κατρακύλα της ομάδας του και την ανέβασε στο +1 από την τελευταία θέση, καθώς και στο -2 από την 21η θέση που εξασφαλίζει τη σωτηρία.

Θυμίζουμε, πως ο 23χρονος παίκτης κατέγραψε 7 συμμετοχές με τη φανέλα του Ολυμπιακού και στις αρχές του Γενάρη πήρε τον δρόμο της επιστροφής για το Νησί.