Φοβερός Διούδης, απέκρουσε δύο πέναλτι σε ένα λεπτό (vid)

Ο Σωκράτης Διούδης κατάφερε κάτι σπάνιο για κάθε τερματοφύλακα! Απέκρουσε δύο φορές το ίδιο πέναλτι μέσα σε ένα λεπτό!

Ο Σωκράτης Διούδης μετά από πεντέμισι σεζόν στον Παναθηναϊκό αγωνίζεται πλέον στην Πολωνία και την Ζαγκλέμπιε από τον Περασμένο Ιανουάριο.

Ο 30χρονος έχει ήδη πέντε συμμετοχές με την ομάδα του, αλλά η τελευταία ίσως μείνει χαραγμένη στη μνήμη του αλλά και σε αυτήν των οπαδών της ομάδας του.

Στην αναμέτρηση λοιπόν της Ζαγκλέμπιε κόντρα στην Γιαγκελόνια, ο διαιτητής Φρανκόφσκι, υπέδειξε πέναλτι για την Γιαγκελόνια. Ο Διούδης το απέκρουσε την εκτέλεση του Ιμάθ με μια χαμηλή εκτίναξη στην δεξιά γωνία του αλλά ο διαιτητής έδειξε επανάληψη…

Ο εκτελεστής επέλεξε την ίδια γωνία, ο Διούδης τον… ψάρωσε και απέκρουσε ξανά την εκτέλεση, με τους αμυντικούς του όμως να μην είναι σε εγρήγορση και τον Γκουάλ να σκοράρει στην επαναφορά σε ένα ματς που έληξε τελικά 2-2.

Δείτε την επίμαχη φάση από το 2:30 του βίντεο και μετά…