Μάδεργουελ – Σέλτικ 1-2: Σπουδαίο διπλό για τους «κέλτες» με παρθενικό γκολ του Πάλμα

Χάρη στα γκολ του Πάλμα στο 88' και του Ο' Ράιλι στο 90+7' η Σέλτικ πανηγύρισε ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα της Μάδεργουελ (1-2).

Η Σέλτικ δυσκολεύτηκε αλλά εν τέλει πανηγύρισε ένα σπουδαίο τρίποντο στην έδρα της Μάδεργουελ.

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς ήταν σαφώς ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και στο τέλος λυτρώθηκε. Για την ακρίβεια ο Λουίς Πάλμα πέτυχε το παρθενικό του γκολ με την σκωτσέζικη ομάδα στο 88′ με εκπληκτικό πλασέ έξω από την περιοχή. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 90+5′ με τον Σπιτάλ αλλά δεν πρόλαβαν καλά-καλά να το γιορτάσουν, καθώς ο Ο’ Ράιλι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τους τρεις βαθμούς στους «κέλτες».

Πλέον η Σέλτικ βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς με αγώνα παραπάνω στο +5 από την Σεντ Μίρεν και +7 από την Ρέιντζερς.