![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Ο Γιώργος Τανούλης δεν άντεξε βλέποντας τον αδερφό του να χαρίζει την πρόκριση στον Ολυμπιακό Κ19 επί της Λανς.
Έπειτα από ένα ματς-θρίλερ το οποίο κρίθηκε στην διαδικασία των πέναλτι ο Ολυμπιακός Κ19 κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της αντίστοιχης ομάδας της Λανς και να πάρει την πρόκριση για την φάση των «8» του UEFA Youth League.
Μάλιστα έγινε η πρώτη ελληνική ομάδα που φτάνει στα προημιτελικά του συγκεκριμένου θεσμού.
Διαβάστε επίσης: Κύριος ο Μπαρτζώκας: Έκανε το τραπέζι στην ομάδα με… σούσι (pic)
Ο Κωνσταντίνος Τανούλης ήταν ο άνθρωπος που ευστόχησε στο τελευταίο πέναλτι και έστειλε τον Ολυμπιακό στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Στις εξέδρες του «Γ.Καραϊσκάκης» βρέθηκε ο αδερφός του και μπασκεμπολίστας της ομάδας του Ολυμπιακού, Γιώργος ο οποίος βλέποντας τον κατά δύο χρόνια μικρότερο αδερφό του να χαρίζει το εισιτήριο στου ερυθρόλευκους ξέσπασε σε λυγμούς.