Χαποέλ Χάιφα – Χαποέλ Μπερ Σεβά 5-4 (πέναλτι)

Ο Θανάσης Παπάζογλου πανηγύρισε την κατάκτηση του Σούπερ Καπ Ισραήλ, με τη νέα του ομάδα Χάποελ Χάιφα να επικρατεί 5-4 στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια) της Μπερ Σεβά!

Η Χαποέλ Χάιφα, η νέα ομάδα του Θανάση Παπάζογλου, κατέκτησε τον πρώτο τίτλο της σεζόν στο Ισραήλ επικρατώντας στον τελικό του Σούπερ Καπ της Μπερ Σεβά του Γιάννη Ανέστη (που δεν αγωνίστηκε)! Ο Έλληνας άσος ξεκίνησε βασικός και έγινε αλλαγή στο 75ο λεπτό.

Η ομάδα, την οποία θα αντιμετωπίσει ο ΑΠΟΕΛ στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 24ο λεπτό (αυτογκόλ του Ντιλμόνι), ισοφαρίστηκε όμως λίγα λεπτά αργότερα (1-1). Η ισοπαλία οδήγησε το ματς στα πέναλτι, εκεί όπου η Χάιφα πήρε εν τέλει τη νίκη και το τρόπαιο (5-4) με τον Έλληνα άσο στη μόλις δεύτερη συμμετοχή του  (είχε κάνει ντεμπούτο κόντρα στην FH Χαφναρφιόρντουρ για το Europa League), να σηκώνει την πρώτη του κούπα!