Χαμός στη Σκωτία: Παίκτης της Ρέιντζερς πιάστηκε στα χέρια με οπαδό (vid)

Ο Ταβιερνιέ πήγε να εκτελέσει το πλάγιο που είχε κερδίσει η ομάδα του, αλλά… πετάχτηκε από τις κερκίδες ένας οπαδός της Χιμπέρνιαν και κλώτσησε την μπάλα, με τους δύο άνδρες να πιάνονται στα χέρια.

Επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι της Χιμπέρνιαν με την Ρέιντζερς, για την 29η αγωνιστική του σκωτσέζικου πρωταθλήματος, καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο αρχηγός των φιλοξενούμενων, Τζέιμς Ταβιερνιέ, πιάστηκε στα χέρια με οπαδό των γηπεδούχων.

Λίγο μετά το 0-1 της Ρέιντζερς, ο Ταβιερνιέ πήγε να εκτελέσει το πλάγιο που είχε κερδίσει η ομάδα του, αλλά… πετάχτηκε από τις κερκίδες ένας οπαδός της Χιμπέρνιαν και κλώτσησε την μπάλα. Ο αρχηγός των φιλοξενούμενων τον έσπρωξε, αλλά ευτυχώς με την παρέμβαση των σεκιούριτι ο οπαδός απομακρύνθηκε.

Για την ιστορία, το ματς έληξε 1-1, καθώς ο Καμπερί στο 78’ απάντησε στο γκολ που είχε πετύχει στο 43’ ο Καντεϊάς. Η Ρέιντζερς βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 59 βαθμούς, ενώ η Χιμπέρνιαν είναι στην 9η θέση με 42 πόντους.