Ρίβερ Πλέιτ : Κατέκτησε το Super Cup Αργεντινής, σκόραρε ο Σκόκο

H Ρίβερ Πλέιτ είναι η κάτοχος του Super Cup Αργεντινής, καθώς επικράτησε με 2-0 της Μπόκα Τζούνιορς στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Μπουένος Άιρες. Οι Mιγιονάριος πανηγύρισαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τον Νάτσο Σκόκο να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Ο Γκονσάλο Μαρτίνες άνοιξε το σκορ στο 17′ με πέναλτι. Στη συνέχεια η […]

Ο Γκονσάλο Μαρτίνες άνοιξε το σκορ στο 17′ με πέναλτι. Στη συνέχεια η Μπόκα είχε πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά ο άλλοτε επιθετικός της ΑΕΚ, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 68΄αντί του Πράτο, κατάφερε ύστερα από δύο λεπτά να διαμορφώσει το τελικό σκορ, ολοκληρώνοντας μία ωραία προσπάθεια των Φερνάντες και Μαρτίνες.