Κόπα Λιμπερταδόρες: Αποβλήθηκε ο Σκάρπα με απευθείας κόκκινη (vid)

Ο Γκουστάβο Σκάρπα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο παιχνίδι της Παλμέιρας με την Ατλέτικο Μινέιρο για το Κόπα Λιμπερταδόρες

Ο Γκουστάβο Σκάρπα που ενδιαφέρει τον Ολυμπιακό στάθηκε άτυχος αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 82ο λεπτό από το ματς της Παλμέιρας με αντίπαλο την Ατλέτικο Μινέιρο για το Κόπα Λιμπερταδόρες.

Ο 28χρονος έκανε βίαιο μαρκάρισμα αφού άπλωσε το πόδι του και άφησε την ομάδα του με εννέα ποδοσφαιριστές αφού η Παλμέιρας είχε δεχτεί και άλλη κόκκινη στο 29ο λεπτό με αποδέκτη τον Ντανίλο.

Παρά όμως το αριθμητικό μειονέκτημα η ομάδα του Σκάρπα προκρίθηκε με 6-5 στα πέναλτι αφού η κανονική διάρκεια και η παράταση έληξαν ισόπαλες χωρίς σκορ.

Πλέον η Παλμέιρας στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει μια εκ των Εστουδιάντες ή Ατλέτικο Παραναένσε.