Απίθανος Γιακουμάκης: Σκόραρε δις μέσα σε 10 λεπτά κι έφτασε τα 17 γκολ σε 27 ματς (vids)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σημείωσε δύο γκολ στο ισόπαλο 2-2 της Ατλάντα Γιουνάιτεντ με το Σινσινάτι κι έτσι έφτασε τα 17 τέρματα στο MLS.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε δις στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Ατλάντα Γιουνάιτεντ στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου του MLS, όμως η Σινσινάτι με τα γκολ των Μπάντζι και Ακόστα ισοφάρισε σε 2-2.

Αρχικά, στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιακουμάκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ από το σημείο του πέναλτι, ενώ στο 32′ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του με υπέροχη προβολή. Βέβαια, τα δύο γκολ του Γιώργου Γιακουμάκη δεν αποδείχθηκαν αρκετά για να χαρίσουν τη νίκη στην ομάδα του, Ατλάντα Γιουνάιτεντ.

Παρ’ όλα αυτά ο Έλληνας διεθνής φορ έφτασε τα 17 γκολ στο MLS και πλέον βρίσκεται στη δεύτερη θέση του πίνακα των σκόρερ.

Η Ατλάντα τερμάτισε στη 10η θέση με 51 βαθμούς σε 34 ματς και θα αγωνιστεί στον πρώτο γύρο των playoffs του MLS με την Κολούμπους Κρου, η οποία ήταν στην 3η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας με 57 βαθμούς.