Απίστευτη γκάφα στο Αλάνιασπορ – Τραμπζονσπόρ που οδήγησε στο 2-0 των γηπεδούχων (vid)

Mία φάση που δεν την βλέπεις και κάθε μέρα πραγματοποιήθηκε στον αγώνα της Αλάνιασπορ με την Τραμπζονσπόρ, με τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων να μην συνεννοούνται σωστά και να χαρίζουν ένα γκολ στους γηπεδούχους

Ένα σπάνιο στιγμιότυπο χάρισε στο ποδοσφαιρικό κοινό της Τουρκίας η αναμέτρηση της Αλάνιασπορ με την Τράμπζονσπορ για την 28η αγωνιστική του εγχώριου πρωταθλήματος.

Στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης, οι παίκτες των φιλοξενούμενων στην προσπάθειά τους να «χτίσουν» μία οργανωμένη επίθεση δεν συνεννοήθηκαν καλά κι έκαναν δώρο το 2-0 στους γηπεδούχους.

Συγκεκριμένα, ο τερματοφύλακας Τσακίρ πέρασε την μπάλα στον Μεντί, ωστόσο ο Γάλλος στόπερ δεν το αντιλήφθηκε καθώς έδινε οδηγίες στους συμπαίκτες του, με τον Αϊντίν να το εκμεταλλεύεται και να κάνει το 2-0 για την ομάδα του.

Για την ιστορία η Αλάνιασπορ επικράτησε με 3-1 της Τραμπζονσπόρ, για την οποία πέρασε ως αλλαγή στο 74ο λεπτό ο Ταξιάρχης Φούντας.