Ολυμπιακός – Παναιτωλικός : Τα τρία γκολ του Ολυμπιακού κόντρα στον Παναιτωλικό (vids)

Ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα με 3-0 τον Παναιτωλικό και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου, με τους Μασούρα, Κάιπερς και Ανδρούτσο να σκοράρουν.

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ολυμπιακός στο Καραϊσκάκη κόντρα στον Παναιτωλικό, επικρατώντας με 3-0 και παίρνοντας μια άνετη πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι ερυθρόλευκοι νίκησαν με το ίδιο σκορ με τον πρώτο αγώνα και πλέον περιμένουν να μάθουν τον επόμενο αντίπαλο τους στην κλήρωση της Παρασκευής.

Ο Ολυμπιακός ουσιαστικά καθάρισε και το σημερινό ματς από πολύ νωρίς, με τον Γιώργο Μασούρα να ανοίγει το σκορ στο 9′ μετά από μια πολύ όμορφη σέντρα από τον Αχμέντ Χασάν, ενώ στο 30ο λεπτό ο Ούγκο Κάιπερς με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τιάγκο Σίλβα έκανε το 2-0.

Το τρίτο τέρμα των Πειραιωτών το πέτυχε ο Θανάσης Ανδρούτσος με κεφαλιά στο 81ο λεπτό, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού μετά από τέσσερα χρόνια και ένα παιχνίδι με την ΑΕΛ.