Λαμία- Αιολικός 3-0

Η Λαμία έβγαλε την υποχρέωση, νικώντας και στο δεύτερο ματς στην έδρα της τον Αιολικό (3-0), παίρνοντας την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου.

Η Λαμία μετά το υπέρ της 3-0 στη Μυτιλήνη, ήξερε ότι η ρεβάνς θα ήταν τυπική διαδικασία.

Ο Άκης Μάντζιος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές με μικρό χρόνο συμμετοχής και εκείνοι τον δικαίωσαν, νικώντας με το ίδιο σκορ του πρώτου αγώνα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 13ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Βλαχομήτρο, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Βασιλόγιαννης έγραψε το 2-0, σφραγίζοντας την πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι έριξαν τον ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχαν ακόμη ένα γκολ με «δράστη» και πάλι τον Βασιλόγιαννη.

Ο Έλληνας εξτρέμ στο 69ο λεπτό βρήκε για δεύτερη φορά το δρόμο προς τα δίχτυα, για το τελικό 3-0.
ΠΑΣ Λαμία: Κάχριμαν, Βύντρα, Ασίγκμπα, Βασιλόγιαννης, Τζανετόπουλος, Σάλιακας, Μπάχανακ, Λούκας Ράμος, Αλ. Καραγιάννης, Ανάκογλου, Βλαχόμητρος

Αιολικός: Σφύρλας, Αντωνάκας, Καλαφάτης, Σουμάχ, Μπάρκας, Τσομπανέλλης, Καλόμπο, Κατσίκης, Αλαγιάννης, Παλαμουτσής, Καλαμποκάς.