Τρία γκολ σε 15 λεπτά για τον Παναθηναϊκό (vids)

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε από το 56' μέχρι το 71' να ανατρέψει την κατάσταση και να φτάσει σε σκορ πρόκρισης χάρη σε γκολ των Δώνη, Σένκεφελντ και Μακέντα.

Ο Παναθηναϊκός ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση μέσα σερ 15 λεπτά χάρη σε γκολ των Δώνη, Σένκεφελντ και πέναλτι του Μακέντα.

Την αρχή έκανε ο Χρήστος Δώνης στο 56′, όταν με καρφωτή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ζαχίντ έκανε το 1-1.

Δύο λεπτά αργότερα οι πράσινοι κέρδισαν κόρνερ, οι παίκτες του ΠΑΣ δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν και ο Σένκεφελντ με σουτ νίκησε τον Γιαννιίκογλου για το 2-1.

Στο 70′ ο Γιόχανσον κέρδισε πέναλτι έπειτα από μαρκάρισμα του Μπουκουβάλα, την εκτέλεση ανέλαβε ο Μακέντα, ο οποίος ευστόχησε και έδωσε σκορ πρόκρισης στο«τριφύλλι».