Βαγεκάνο – Βαλένθια 1-1: Χωρίς νικητή στο Βαγέκας

Βαγεκάνο και Βαλένθια ήρθαν ισόπαλες με 1-1, για την 31η αγωνιστική της La Liga

Στο 1-1 έμειναν Βαγεκάνο και Βαλένθια, σε ένα ματς το οποίο έγινε στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της La Liga.

Στο 57′ όμως ο Σολέρ με προβολή έστειλε την μπάλα να κοντράρει στον Κατένα και να καταλήξει τελικά στα δίχτυα για να γίνει το 0-1. Η Ράγιο σκόραρε στο 64′ με τον Παπέ Σις αλλά το VAR έδειξε οφσάιντ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τεράστια ευκαιρία με τον Ράτσιτς στο 82′ και στο επόμενο λεπτό ο Γκουαρντιόλα με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε για τη Βαγεκάνο, για το τελικό 1-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν άλλες δύο ευκαιρίες στις καθυστερήσεις για να πάρουν και τη νίκη, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΕΚΑΝΟ: Ντιμιτριέφσκι, Έντεκα (72’Μπεμπέ), Μαράς, Κατένα, Ροντρίγκεθ, Βαλεντίν, Ουνάι Λόπεθ (63’Σις), Παλαθόν, Τρέχο (72’Κέβιν Ροντρίγκεθ), Άλβαρο Γκαρθία, Γκουαρδιόλα (91’Σιλά).

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Μαμαρνταζβίλι, Γκαγιά, Αλντερέτε, Παουλίστα (86’Τσεμέρτ), Κορέια, Γκιγιαμόν, Γκέδες (81’Χεσούς Βάσκεθ), Μορίμπα (46’Φουλκιέ), Σολέρ, Μούσα (72’Ράτσιτς), Δούρο (46’Μάρκος Αντρέ).