Ράγιο Βαγιεκάνο – Κάντιθ 5-1: Στήθηκε πάρτι στο Βαγιέκας

Η Ράγιο Βαγιεκάνο επικράτησα εύκολα 5-1 της Κάντιθ στο Βαγιέκας για την 11η αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Ράγιο Βαγιεκάνο υποδέχθηκε στο «Βαγιέκας» την Κάντιθ για την 11η αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος, φιλοδωρώντας του φιλοξενούμενους με πέντε τέρματα.

Μέχρι το 42′ οι δύο ομάδες φαίνονταν ισοδύναμες, όμως η απευθείας κόκκινη κάρτα που είδε ο Ισαάκ Καρσελέν, ήταν αρκετή για να αλλάξει τις ισορροπίες.

Στο 44′ Παλαθόν άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ λίγα λεπτά αργότερα (45+1′) ο Άλβαρο Γκαρσία διπλασίασε τα τέρμα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα γίναν ακόμα πιο εύκολα για τη ομάδα του Ιραόλα. Στο 61′ ο Αλκαράθ αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με εννιά.

Από εκείνο το σημείο και μετά οι παίκτες της Ράγο πήραν φόρα και έκαναν αρχικά το 3-0 στο 63′ με τον Λεζέν και στο 79′ το 4-0 με τον Καμέγιο. Η Κάντιθ κατάφερε να μειώσει σε 4-1 με το αυτογκόλ του Μπαγιού στο 82′, ενώ στο 89′ Λεζέν χτύπησε για δεύτερη φορά, κάνοντας το τελικό 5-1.