Εσπανιόλ – Οσασούνα 1-1: Μοιράστηκαν γκολ και αποβολές στη Βαρκελώνη

Εσπανιόλ και Οσασούνα ήρθαν ισόπαλες με 1-1 στη Βαρκελώνη ενώ αμφότερες αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο.

Η Οσασούνα πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στη Βαρκελόνη μέσα στην έδρα της Εσπανιόλ (1-1), στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής στη LaLiga.

Μάλιστα η ομάδα της Παμπλόνα προηγήθηκε με τον Μπούντιμιρ (45′), αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μπρέιθγουεϊτ στο 59o λεπτό. Να σημειωθεί πως και οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν στην επανάληψη με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής στις καθυτερήσεις του πρώτου μέρους των Γκάμπριελ (Εσπανιόλ) και Εζαλζούλι (Οσασούνα).

Εσπανιόλ: Άλβαρο Φερνάντες, Πιέρ Γκάμπριελ, Ολιβάν, Καμπρέρα, Μόντες (39′ Σέρχι Γκόμεθ), Βιδάλ (47′ Σάντσες), Μελαμέντ (61′ Γκραγκέρα), Νταρντέρ, Καλέρο (61′ Ντένις Σουάρεθ), Πουάδο, Μπρεϊθγουέιτ (76′ Εξπόζιτο)

Οσασούνα: Αϊτόρ Φερνάντες, Μορένο (68′ Ιμπάνιεθ), Ουνάι Γκαρθία, Νταβίντ Γκαρθία, Χουάν Κρουζ, Μονκαγιόλα, Αμπντέ Εζαλζουλί, Τορό (46′ Μπράσανατς), Μόι Γκόμεθ, Μπούντιμιρ (67′ Κίκε Γκαρθία), Τσίμι Άβιλα (58′ Ρούμπεν Γκαρθία)