Λας Πάλμας – Θέλτα 2-1: Νέο γκολ ο Δουβίκας, ούτε τώρα νίκη οι «Γαλάζιοι»

Μετά την Μπαρτσελόνα ο Τάσος Δουβίκας σκόραρε και κόντρα στη Λας Πάλμας, αλλά η Θέλτα έχασε με ανατροπή από τη Λας Πάλμας (2-1).

Κόντρα στην Μπαρτσελόνα ο Τάσος Δουβίκας άνοιξε λογαριασμό στη La Liga, αλλά είδε τους Καταλανούς να μετατρέπουν το 0-2 σε 3-2 μέσα σε λίγα λεπτά στο φινάλε του ματς.

Αυτή τη φορά ο Έλληνας επιθετικός άνοιξε το σκορ κόντρα στη Λας Πάλμας, αλλά… είδε ξανά το ίδιο έργο καθώς και πάλι η ομάδα του δεν μπόρεσε να διαχειριστεί το προβάδισμά της, με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε μεγάλη νίκη-ανατροπή με 2-1 στις καθυστερήσεις.

Ο Δουβίκας πέτυχε γκολ στο 67′ με ωραίο πλασέ, αλλά η Θέλτα δεν άντεξε. Ο Βιέιρα με πέναλτι στο 84′ και ο Καρντόνα στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσαν το 2-1 για τη Λας Πάλμας που βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού και άφησε εκεί τη Θέλτα.