Μαγιόρκα – Βαλένθια 1-1: Μοιράστηκαν βαθμούς σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις

Βαλένθια και Μαγιόρκα αναδείχθηκαν ισόπαλες (1-1) σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε η άμυνα και όχι η επίθεση.

Για την 9η αγωνιστική της La Liga Βαλένθια και Μαγιόρκα μοιράστηκαν από ένα βαθμό (1-1) σε μία αναμέτρηση που δεν υπήρξαν πολλές φάσεις με τις δύο ομάδες να είναι πολύ συντηρητικές.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν πολύ νωρίς το σκορ με Ντάνιελ Ροντρίγκεζ να εκμεταλλεύεται την μπαλιά του Μουρίτσι και να κάνει το 1-0 στο 5′. Οι «νυχτερίδες» βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, έπειτα από μία επέλαση του Κορέι από τα δεξιά με τον Πορτογάλο να βγάζει μία εξαιρετκή σέντρα που ο Ντιέγκο Λόπεζ μετουσίωσε σε γκολ.

Αυτό έμελλε να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα παρά τις διαμαρτυρίες των παικτών της Μαγιόρκα σε πιθανό πέναλτι πάνω στον Μουρίτσι στο 82′. Πλέον η Βαλένθια βρίσκεται στην 9η θέση με 11 βαθμούς, ενώ η Μαγιόρκα στην 13η με 8.