Λεβάντε – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-2

Ο 18χρονος Καμέγιο ισοφάρισε σε 2-2 για την Ατλέτικο Μαδρίτης κόντρα στη Λεβάντε στο τελευταίο παιχνίδι του Αντουάν Γκριεζμάν με τη ροχιμπλάνκα φανέλα

Η Ατλέτικο Μαδρίτης τα βρήκε σκούρα κόντρα στη Λεβάντε στο «Ciutat de València» με τον 18χρονο Σέρχιο Καμέγιο να σώζει την κατάσταση (2-2) στο τελευταίο παιχνίδι του Αντουάν Γκριεζμάν με την ομάδα της Μαδρίτης.

Οι Ροχιμπλάνκος αποχαιρέτησαν τους Γκριεζμάν, Γοδίν και Χουανφράν που έπαιξαν για τελευταία φορά με την ομάδα.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο δεν το έκαναν εύκολο. Στο 6ο λεπτό του αγώνα ο Καμπάκο με απίθανο τακουνάκι άνοιξαν το σκορ.

Στο 36′ η Λεβάντε πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Ρότζερ Μάρτι να εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας και με ψύχραιμο πλασέ να γράφει το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Κορέα αποβλήθηκε έχοντας χτυπήσει εκτός φάσης αντίπαλό του.

Με την ομάδα του Σιμεόνε, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα να καταφέρνει με τα τέρματα των Ροντρίγκο  (68′) και  Καμέγιο (79′) να πάρουν την ισοπαλία στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.