Έμειναν στον… άσο Λιόν και Παρί (1-1)

Σε ένα πολύ ισορροπημένο παιχνίδι, Λιόν και Παρί Σεν Ζερμέν ήρθαν ισόπαλες με 1-1 και έβαλαν στο... σακούλι τους από έναν βαθμό.

Λιόν και Παρί Σεν Ζερμέν ήρθαν ισόπαλες με 1-1 σε μια άκρως ισορροπημένη αναμέτρηση με αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες.

Έτσι, οι Παριζιάνοι παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ οι «λιονέ» έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Μπορεί η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο να μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που πήραν προβάδισμα στο σκορ χάρη σε γκολ του Πακετά στο 7ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές καλές στιγμές να φέρουν το ματς στα ίσια από το πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσαν. Ωστόσο, τα κατάφεραν στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 76ο λεπτό με ένα πολύ όμορφο γκολ του Κέρερ.

Στη συνέχεια οι πρωτευουσιάνοι είχαν μια πολύ καλή στιγμή να φτάσουν στην ολική ανατροπή με τον Κιλιάν Εμπαπέ να σημαδεύει το δοκάρι και έτσι το 1-1 παρέμεινε μέχρι και το τελικό σφύριγμα.