«Kατρακυλάει» η Νις! (vid)

H ομάδα του Μάριο Μπαλοτέλι βρίσκεται σε ελεύθερη πτώση, καθώς ηττήθηκε στο γήπεδό της από την «νεοφώτιστη» Στρασμπούρ με 1-2. H ομάδα από το Στρασβούργο προηγήθηκε στο 23ο λεπτό με τον Νούνο Ντα Κόστα, ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (49ο λεπτό), η γαλλική ομάδα κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της με τον ίδιο […]

H ομάδα του Μάριο Μπαλοτέλι βρίσκεται σε ελεύθερη πτώση, καθώς ηττήθηκε στο γήπεδό της από την «νεοφώτιστη» Στρασμπούρ με 1-2.

H ομάδα από το Στρασβούργο προηγήθηκε στο 23ο λεπτό με τον Νούνο Ντα Κόστα, ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (49ο λεπτό), η γαλλική ομάδα κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της με τον ίδιο παίκτη.

Η Νίς το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ με τον Λε Μελού, ο οποίος ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του στο 54ο λεπτό.  Αξίζει να σημειωθεί πως η Στρασμπούρ έμεινε με 10 παίκτες στη φάση του πέναλτι, αφού ο Σεκά δέχτηκε τη κόκκινη κάρτα. Παρόλα αυτά, η ομάδα της Νίκαιας δεν κατάφερε κάτι αξιοσημείωτο μετά την αποβολή και υπέστη μια αναπάντεχη ήττα μέσα στην έδρα της.