Ασταμάτητος ο Φούντας: Λύτρωσε Ρούνεϊ και DC United (vid)

Ο Ταξιάρχης Φούντας σκόραρε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, χαρίζοντας το τρίποντο στην DC United.

Η νίκη της DC United κόντρα στο Ορλάντο είχε την υπογραφή και τη σφραγίδα του Ταξιάρχη Φούντα! Ο πρώην άσος της ΑΕΚ τα πηγαίνει περίφημα στην αντίπερα όχθη του Ατλαντικού, βρίσκοντας για ακόμη μια φορά τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Με το σκορ στο 1-1, ο Έλληνας επιθετικός γλύτωσε την ομάδα του στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τρομερό πλασέ στην κίνηση, ο Φούντας έστειλε την μπάλα να αναπαυθεί στα δίχτυα των φιλοξενούμενων, χαρίζοντας το τρίποντο στην DC United.

Ο Φούντας είχε περάσει αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο και με το γκολ, λύτρωσε και τον Γουέϊν Ρούνεϊ, που έκανε ντεμπούτο στην άκρη του πάγκου.

Η περιπέτεια του 26χρονου παίκτη στο MLS κρίνεται μέχρι τώρα ως απόλυτα αποτυχημένη, καθώς έχει ήδη φτάσει τα 11 γκολ στο εφετινό πρωτάθλημα.