Λίβερπουλ – Κρίσταλ Πάλας 2-0: Πρώτη νίκη για τους κόκκινους με βασικό Τσιμίκα

Η Λίβερπουλ, πραγματοποίησε την πρώτη της νίκη για φέτος, καθώς επικράτησε στο φιλικό εναντίον της Κρίσταλ Πάλας με 2-0, σε αγώνα όπου αγωνίστηκε βασικός ο Κώστας Τσιμίκας

Η Λίβερπουλ με γκολ των Χέντερσον και Σαλάχ επικράτησε της Κρίσταλ Πάλας με 2-0 στην Σιγκαπούρη και πανηγύρισε την πρώτη νίκη κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας, σε ένα παιχνίδι όπου ο Κώστας Τσιμίκας ξεκίνησε βασικός.

Το σκορ άνοιξε ο Τζόρνταν Χέντερσον στο δωδέκατο λεπτό, μετά από πάσα του Έλιοτ. Το δεύτερο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Σαλάχ λίγα μόλις δευτερόλεπτα μετά το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Κλοπ, πραγματοποίησε πολλές αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, και έκανε πολλα πειράματα, κατά τη διάρκεια του ματς.

Ο Γερμανός τεχνικός έκανε δέκα αλλαγές στο ημίχρονο, δείχνοντας με αυτόν τον τρόπο πως θέλει να δει πράγματα από όλους του τους ποδοσφαιριστές. Ανάμεσα σε αυτές ήταν οι Σαλάχ, Φαν Ντάικ και Αλεξάντερ Άρνολντ

Ο Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν ήταν στην αρχική ενδεκάδα, όμως λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους ένιωσε ενοχλήσεις και αντικαταστάθηκε από τον Κλάρσκον.