Γουέστ Μπρομ – Λέστερ 0-3 (vid)

Η Λέστερ έκανε... περίπατο στην έδρα της Γουέστ Μπρομ, με τις «αλεπούδες» να φιλοδωρούν με τρία γκολ τους νεοφώτιστους.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην Premier League η Λέστερ. Οι «αλεπούδες» φιλοδώρησαν με τρία γκολ τη νεοφώτιστη Γουέστ Μπρομ και πήραν το πρώτο τρίποντο της χρονιάς.

Οι γηπεδούχοι, άντεξαν για 56 λεπτά στην πίεση της ομάδας τους Μπρένταν Ρότζερς, μέχρι που το νέο μεταγραφικό απόκτημα της Λέστερ, Πράε, με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Εν συνεχεία, ανέλαβε το βαρύ πυροβολικό, Τζέιμι Βάρντι, ο οποίος με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι στο 74ο λεπτό και το 84ο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Γουέστ Μπρομ: Τζόνστον, Γκιμπς, Μπάρτλεϊ, Αζαγί, Φούρλονγκ (69’ Χάρπερ), Ο’Σέι, Σόγερς (68’ Έντουαρντς), Λίβερμορ, Ντιανγκανά, Ρόμπινσον (60’ Ρόμπσον Κανού), Ματέους Περέιρα

Λέστερ: Σμάιχελ, Καστάιν, Τζάστιν, Σογιουντσού, Μεντί, Πράε (75’ Μάντισον), Τίλεμανς, Εντιντί, Μπαρνς, Βάρντι, Αγιόθε Πέρεθ (67’ Ολμπράιτον)