Αιφνιδίασε η Γουέστ Χαμ τη Λέστερ, 0-2 ημίχρονο (vids)

Η Γουέστ Χαμ πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο του «King Power Stadium» και προηγείται με 2-0 στα πρώτα σαρανταπέντε λεπτά.

Σαν τυφώνας μπήκε στο πρώτο ημίχρονο η Γουέστ Χαμ στην έδρα της Λέστερ και προηγείται ήδη των «Αλεπούδων» με 2-0.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League προβληματίζει με την έως τώρα εικόνα της στο παιχνίδι και θα πρέπει να βελτιωθεί πολύ για να ελπίζει σε θετικό αποτέλεσμα. Από την άλλη, τα «Σφυριά» μπήκαν με φόρα στο ματς και πήραν προβάδισμα ασφαλείας ενόψει της συνέχειας του αγώνα.

Αρχικά, ο Μικαέλ Αντόνιο με κεφαλιά στο 14ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τη Γουέστ Χαμ για να έρθει ο Πάμπλο Φορνάλς 20 λεπτά αργότερα και με ωραίο τελείωμα απέναντι στον Σμάιχελ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.