Πέρασε από το Μολινό η Λίβερπουλ, 1-0 τη Γουλβς (vid)

Το γκολ του Ζότα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ήταν αρκετό για να δώσει στους «ρεντς» το διπλό.

Την τετράδα πλησίασε η Λίβερπουλ με τη νίκη της στην έδρα της Γουλβς με 1-0. Οι ρεντς ανέβηκαν στους 46 βαθμούς και την έκτη θέση, 5 λιγότερους από την τέταρτη Τσέλσι που έχει 51.

Λίβερπουλ προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου απέναντι στη Γουβλς.

Μανέ και Σαλάχ συνδυάστηκαν έξω από την περιοχή, τελικός αποδέκτης του συνδυασμού ήταν ο Ντιόγκο Ζότα και αυτός με δυνατό σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ.

Στο 64′ ο Αλεξάντερ-Άρνολντ φάνηκε να ανατρέπει τον Μοουτίνιο αλλά και πάλι διαιτητής και VAR δεν είχαν παράβαση.

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από τον σοκαριστικό τραυματισμό του Ρούι Πατρίτσιο στο 87′. Ο γκολκίπερ της Γουλβς είχε άσχημη πτώση και οι γιατροί περίμεναν ένα τέταρτο προκειμένου να τον μετακινήσουν σωστά και να μην ρισκάρουν.

Λόγω του περιστατικού, το παιχνίδι τελείωσε λίγο πριν το 110’…

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο (100’Ρούντι), Μπολί, Κόαντι, Σάις, Σεμέδο (84’Γκιμπς-Γουάιτ), Νέβες (76’Ντεντόνκερ), Μουτίνγιο, Τζόνι, Νέτο, Ζοσέ (70’Φάμπιο Σίλβα), Τραορέ.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Άλισον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Φίλιπς, Καμπάκ, Ρόμπερτσον, Βαϊνάλντουμ (67’Μίλνερ), Φαμπίνιο, Τιάγκο (67’Τιάγκο), Μανέ, Ζοτά (82’Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν), Σαλάχ.