«Τρομάζει» η Σίτι: Διαλύει με 4-0 τη Γιουνάιτεντ στο ημίχρονο (vids)

Ο Χάαλαντ και ο Φόντεν έχουν σκοράρει από δυο τέρματα στο ημίχρονο και η Σίτι έχει διασύρει τη Γιουνάιτεντ με 4-0.

Η Μάντσεστερ Σίτι κάνει πάρτι στο «Etihad» στο μεγάλο ντέρμπι της πόλης με τη Γιουνάιτεντ και τη διαλύει με 4-0 από το ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, οι πολίτες άνοιξαν στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Φιλ Φόντεν με σουτ στην κίνηση, ενώ από εκεί και πέρα ανέλαβε το μεγάλο «πιστόλι» της Σίτι, Έρλινγκ Χάαλαντ.

Στο 34′ ο Νορβηγός με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντε Μπρόινε έκανε το 2-0 και τρία λεπτά αργότερο (37′) σκόραρε εκ νέου μετά από εξαιρετική συνεργασία και «σερβίρισμα» του Βέλγου μαέστρου.

Από εκεί και πέρα, στο 44′ με παράλληλη μπαλιά και πάλι ο Χάαλαντ έδωσε… έτοιμο γκολ στον Φιλ Φόντεν για να «σκορπίσει» τη Γιουνάιτεντ και να κάνει το 4-0.