Οι οπαδοί της Μπρέντφορντ τρόλαραν τον Κέιν για το χαμένο πέναλτι στο Μουντιάλ

Το σύνθημα των οπαδών της Μπρέντφορντ στον Χάρι Κέιν για το χαμένο πέναλτι κόντρα στη Γαλλία στο Μουντιάλ

Ο Χάρι Κέιν ήταν ο μοιραίος για την Εθνική Αγγλίας στο Μουντιάλ του Κατάρ, καθώς στα τελευταία λεπτά του προημιτελικού με τη Γαλλία έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 2-2 και να στείλει το ματς στην παράταση.

Ο επιθετικός της Τότεναμ αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε, στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια, και οι οπαδοί της Μπρέντφορντ βρήκαν την ευκαιρία στο σημερινό ματς με τα «σπιρούνια» να πικάρουν τον Κέιν για το χαμένο του πέναλτι.

Οι υποστηρικτές των «Μελισσών» λοιπόν, στο πλαίσιο της Boxing Day στην Premier League, τραγουδούσαν το εξής σύνθημα θέλοντας να πικάρουν τον Χάρι Κέιν: «Ο Ιβάν Τόνι θα είχε σκοράρει».

Η επιλογή μάλιστα του ονόματος δεν ήταν καθόλου τυχαία, όχι επειδή ο Τόνι είναι ο βασικός φορ της Μπρέντφορντ, αλλά επειδή ο Άγγλος στράικερ θα μπορούσε να είναι και αυτός στο Κατάρ αλλά έμεινε εκτός των τελικών επιλογών του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ.