Τσέλσι – Κρίσταλ Πάλας 1-0: «Έσπασαν» το ρόδι οι μπλε

Με «χρυσό» σκόρερ τον Χάβερτς η Τσέλσι επικράτησε με 1-0 εντός έδρας της Κρίσταλ Πάλας πετυχαίνοντας έτσι την πρώτη της νίκη στο νέο έτος.

Την επιστροφή στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις πέτυχε η Τσέλσι, επικρατώντας 1-0 της Κρίσταλ Πάλας στο «Στάμφορντ Μπριζ» για την 20η αγωνιστική της Premier League!

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, φτάνοντας κοντά στο γκολ, τόσο στο 25′ με τον Τιάγκο Σίλβα, όσο και στο 33′ με τον Χάβερτς και στο 42′ με τον Λουίς Χολ.

Τελικά την λύση έδωσε ο Χάβερτς στο 64ο λεπτό με πανέμορφη κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι, έπειτα από γύρισμα του Ζιγέκ!

Η Νιούκαστλ αντιμετώπισε την πιο φορμαρισμένη ομάδα του Λονδίνου, η οποία δεν είναι η πρωτοπόρος Άρσεναλ αλλά η Φούλαμ με 5/5 στα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 2ο ημίχρονο, όμως κατάφερε να νικήσει με… 1-0, με μεγάλη δόση τύχης.