Τεν Χαγκ: «Περιμένω πολλά περισσότερα από τον Σάντσο»

Ικανοποιημένος με την επιστροφή του Τζέιντον Σάντσο δήλωσε ο Έρικ Τεν Χαγκ.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν τα κατάφερε απέναντι στη Λιντς και έμεινε στην ισοπαλία (2-2) στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής της Premier League. Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» το «Ολντ Τράφορντ», καθώς προηγήθηκαν 2-0, αλλά μέσα σε 9 λεπτά οι «κόκκινοι διάβολοι» έφεραν το ματς στα ίσια και τελικά πήραν το βαθμό.

Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε στο 70ο λεπτό ο Τζέιντον Σάντσο, γεγονός που ικανοποίησε τον τεχνικό των «κόκκινων διαβόλων», Ερικ Τεν Χαγκ. Ο Αγγλος εξτρέμ κατέγραψε τη δεύτερη συμμετοχή του το τελευταίο διάστημα και βρήκε δίχτυα, πανηγυρίζοντας για πρώτη φορά μετά τις 22/09/2022 και το ματς με την Σερίφ στην Μολδαβία για το Europa League.

«Ο Τζέντον έδειξε πόσο χρήσιμος μπορεί να γίνει για την ομάδα. Περιμένω πολλά περισσότερα από αυτόν στη συνέχεια», τόνισε μετά το ματς ο Τεν Χαγκ.