Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Γουέστ Χαμ 2-2: Πήρε το «X» με πέναλτι στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι

Χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του ΜακΜπέρνι στις καθυστερήσεις η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πήρε ισοπαλία 2-2 στην έδρα της, κόντρα στη Γουέστ Χαμ.

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Γουέστ Χαμ, που έμειναν ισόπαλες 2-2 στο «Μπράμαλ Λέιν» σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της Premier League.

Τα «σφυριά» προηγήθηκαν στο 28΄ με τέρμα του Κορνέ αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 44΄ με τον Μπρερετόν Ντίαζ. Οι Λονδρέζοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο 78΄ με πέναλτι ο Γουόρντ-Πράους αλλά η Σέφιλντ ισοφάρισε στο 13ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του ΜακΜπέρνι.

Οι «λεπίδες» ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ρίαν Μπρούστερ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε και η Γουεστ Χαμ καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Βλάντιμιρ Κουφαλ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.