Οσασούνα – Χετάφε 3-2: Δεν έφτανε το γκολ του Μαξίμοβιτς…

Η Οσασούνα νίκησε με 3-2 τη Χετάφε για την οποία σκόραρε ο μεταγραφικός στόχος του Παναθηναϊκού, Νεμάνια Μακσίμοβιτς.

Συναρπαστικό ματς διεξήχθη στο «Ελ Σαντάρ» της Παμπλόνα, όπου η Οσασούνα επικράτησε της Χετάφε με 3-2 σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της La Liga.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο χάρη σε τέρματα των Ραουλ Γκαρσία (9΄) και Μουνιόζ (31΄) αλλά η Χετάφε κατάφερε να ισοφαρίσει μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών. Η αρχή έγινε με τέρμα του Μαγιοράλ στο 64΄ ενώ στο 68΄ ο Νεμάνια Μακσίμοβιτς, που αποτελεί και μεταγραφικό στόχο του Παναθηναϊκού, έκανε το 2-2.

Τελικά οι Βάσκοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη χάρη σε τέρμα του Αρέσο στο 80ο λεπτό.