Serie A: «Βουλιάζει» η Κροτόνε, ισοπαλία στη Βερόνα

Κροτόνε και Κιέβο ήθελαν νίκες κόντρα σε Τζένοα και Τορίνο ώστε να απομακρυνθούν από την επικίνδυνη ζώνη, όμως αμφότερες δε τα κατάφεραν.

Η Τζένοα «λύγισε» την Κροτόνε (1-0), που παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ το παιχνίδι στη Βερόνα μεταξύ της Κιέβο και της Τορίνο έληξε ισόπαλο (0-0) με τους γηπεδούχους να μένουν στα χαμηλά της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Γένοβας κατάφερε να πάρει το προβάδισμα χάρις στο γκολ του Μπέσα στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης, με την Κροτόνε να προσπαθεί, χωρίς όμως να καταφέρει να αποφύγει την ήττα.

Στο παιχνίδι της Βερόνα, η Κιέβο ήθελε τη νίκη ώστε να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού, όμως δε τα κατάφερε. Μάλιστα λίγο έλειψε να φύγει από το γήπεδο με σκυμμένο το κεφάλι όταν ο Μπάνι δέχθηκε την κόκκινη κάρτα στο 88ο λεπτό, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.