Σπουδαίο διπλό με ανατροπή για τη Ρόμα κόντρα στη Σασουόλο (1-2)

Η Ρόμα έφτασε σε σπουδαία ανατροπή στην έδρα της Σασουόλο και με πρωταγωνιστή τον Ντιμπάλα πήρε σημαντική νίκη με 2-1.

Η Ρόμα πήρε σπουδαία νίκη, και μάλιστα με ανατροπή, στην έδρα της Σασουόλο με 2-1, σε αναμέτρηση για τη 14η αγωνιστική της Serie A, και ανέβηκε στην τετράδα του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Σασουόλο άνοιξε το σκορ με τον Ενρίκε (25′) και είχε τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το 63ο λεπτό, σημείο στο οποίο έμεινε με 10 παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Μπολόκα.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο από το σημείο του πέναλτι με τον Πάουλο Ντιμπάλα στο 76ο λεπτό και στο 82′ ο Κρίστενσεν χάρισε την πολύτιμη νίκη στους «Τζιαλορόσι», μετά από ασίστ του Αργεντινού.

Με αυτή τη νίκη η Ρόμα έφτασε τους 24 βαθμούς, μετά από 14 παιχνίδια και ανέβηκε στην 5η θέση, ενώ η Σασουόλο έμεινε στην 15η θέση της Serie A, με μόλις 15 πόντους.