Ήττα για την Σαλερνιτάνα από την Μόντσα στο ντεμπούτο του Μανωλά (0-2, vid)

Η Σαλερνιτάνα γνώρισε εντός έδρας ήττα από την Μόντσα (0-2) στο ντεμπούτο του Κώστα Μανωλά στην ομάδα του Σαλέρνο. Νίκη-χρυσάφι για την Έμπολι η οποία «ξέρανε» στις καθυστερήσεις την Σασουόλο.

Η Σαλερνιτάνα γνώρισε εντός έδρας ήττα από την Μόντσα (0-2) για την 26η αγωνιστική της Serie A, στο ντεμπούτο του Κώστα Μανωλά με την ομάδα του Σαλέρνο.

Οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν ένα σημαντικό τρίποντο, χάρις στα γκολ των Μαλντίνι και Πεσίνα (78′,83′), με την «γκρανάτα» να παραμένει σε δύσκολη θέση, ούσα στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα η Εμπολι στο στάδιο «Μαπέι» επί της τοπικής Σασουόλο με 3-2 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την αποφυγή του υποβιβασμού, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Serie A.

Δύο φορές προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι (11′ Λουπέρτο, 64′ πεν. Νιανγκ), άλλες τόσες ισοφάρισε η Σασουόλο (54′ πεν. Πιναμόντι, 77′ Φεράρι), με την Έμπολι όμως να επιμένει και να παίρνει τη κρίσιμη νίκη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Μπαστόνι.